למה להתקין סינון?

למה להתקין סינון

למה להתקין סינון?

במהלך השנים האחרונות, עם התפתחות המדיה בכלל והאינטרנט בפרט, נוסק לשמים אחוז הנערים והנערות (וגם המבוגרים) שנחשפים לתכנים שליליים דרך האינטרנט. במאמר זה ננסה לענות על השאלה – למה זה קורה?

סמארטפון

בראש ובראשונה חייבים להזכיר את הסמארטפון. בתקופת המצאת המחשבים לא הייתה אפילו מחשבה על כך שמחשבים יהפכו להיות חלק כה אינטגראלי מחיי היום יום של כולנו. באותה תקופה חשבו שמחשבים יימצאו רק במפעלים ובחברות גדולות. לאף אחד לא היתה מחשבה שלכל משפחה יהיה מחשב בסלון ועוד שני מחשבים ניידים לפחות. לכן,  אף על פי שמחשבים הכניסו את הגישה לאינטרנט לסלון כל בית, עדיין לא היתה גישה לכל אחד כל הזמן.

אבל הסמארטפון זה כבר ליגה אחרת לגמרי.
היום לכל ילד בן 8 כבר יש סמארטפון מתקדם עם חיבור ישיר לאינטרנט בחבילת גלישה מפלצתית שלא נגמרת, מה שמאפשר לו להכנס לכל אחד ממליארדי אתרי האינטרנט הקיימים בחוץ!  הוא יכול לגשת לאינטרנט בכל רגע נתון ולהגיע בלחיצת כפתור למקומות הכי אפלים והכי מרושעים שקיימים. שום דבר לא עוצר אותו.

הגנה ברימון סלולרי
הסמארטפון

זמינות וחיסיון

הפועל היוצא של הסמארטפון, הן הזמינות והחיסיון.
בגלל שהסמארטפון נמצא בכיס של כל ילד, כל אחד יכול לגשת לשרותים או לכל מקום שקט אחר, ושם לגלוש לאן שדמיונו הפרוע לוקח אותו, בלי שאף אחד ידע על זה לעולם. אף אחד לא נמצא שם איתו, ואף אחד לא רואה לאן הוא גולש.   

התעשייה

הילד בן השמונה שקיבל את הסמארטפון המסוכן לידיו לא הוא האשם בסיפור. 
צריך לדעת שבנושא של סרטי זימה ואתרי תכנים שליליים מדובר בתעשייה ענקית שמגלגלת מליארדי דולרים בשנה. 

התעשייה הזו, יודעת שלבני האדם  יש חולשה שנקראת "יצר", ומנצלת את החולשה הזו עד לטיפת הדם האחרונה. מליוני דולרים מושקעים במחקרים פסיכולוגיים שמטרתם לגלות כיצד בדיוק ללכוד את תשומת הלב של המשתמש הפשוט באינטרנט וכיצד להביא אותו הישר אל תוף המלכודת ממנה יהיה לו מאוד קשה לצאת.

טובי המוחות משקיעים את זמנם ומרצם כדי להבין איך להביא את הילדים שלנו כמה שיותר מהר עמוק לתוק הסמארטפון ולמכר אותם בצורה קשה.

אהבה נפולה

נושא שלישי ולא אחרון ישנו שמשפיע גם הוא על תחום ההתמכרויות באינטרנט.
הבעל שם טוב מלמד אותנו את המושג "אהבה נפולה". 
הרעיון הוא שלאדם יש תכונות וכוחות שהקב"ה טבע בו. ה' נתן לנו את הכוחות הללו כדי שנוציא אום לפועל ונקדש את שמו בעולם. אם לאדם יש כשרון למוזיקה, ה' טבע בו את הכשרון הזה והמטרה היא שהאדם יקדש שם שמים בעזרת כשרון זה. דוגמא טובה לדבר היא ישי ריבו שמפרסם שירים שמעוררים את כולנו להתקרב לה'.

אבל אם האדם לא מוציא את כוחותיו לפועל, הם נשארים בתוכו ודוחפים לצאת החוצה בכל הכוח! הם לא מוכנים להישאר בפנים בשקט. הכוחות הללו צריכים לצאת לעולם והם יעשו את זה. אם האדם לא מוציא אותם לפועל בצורה חיובית, הם ימצאו דרך החוצה גם אם בצורה שלילית. זה מה שמפיל אנשים רבים להתמכרויות ואחת מהן היא התכנים השליליים שיש באינטרנט.

כאשר האדם מרגיש לא ממומש, הוא יחפש דרכים אחרות להרגיש טוב עם עצמו. וככה אנשים נופלים להתמכרות באינטרנט.

במשך שנים רבות עזרתי למאות אנשים להשתמש בסינון של נטספארק בצורה יעילה ופתרתי ללקוחות של נטספארק תקלות טכניות. כיום אני כבר לא מתעסק בנושא הזה בעצמי, אבל מנסיוני למדתי שחשוב מאוד שמישהו שיודע מה הוא עושה ינהל את הסינון. אחרת אנשים נתקעים עם טלפון חסום או תקול ואין מי שיעזור להם.

לכן אני ממליץ בחום רב להיעזר במומחים שיודעים מה הם עושים.

למשל חברת "סייפטק" היא חברה כזו שמספקת מענה אנושי נורמאלי, טלפוני, שאתם יכולים פשוט להתקשר ויענו לכם ויפתרו לכם את הבעיה.

ולדעתי זה שווה את זה גם אם זה יוצא עוד כמה שקלים כל חודש…

לכן, אתם מוזמנים ליצור איתם קשר בטופס הבא: 

מאמרים נוספים

נגישות

עצור!

אל תצא לפני שאתה מבין מה אני יכול לעשות בשבילך

לא צריך שום דבר?
צא מהאתר.
צריך? תשאיר פרטים.