נטספארק תמיכה

נטספארק תמיכה

צריכים תמיכה?

יש מספר סיבות שבגללן אתם עלולים להיות צריכים עזרה לגבי אפליקציית הסינון נטספארק. יכול להיות שאתם לא מסתדרים עם ממשק הניהול, יכול להיות שאתם אפילו לא יודעים שיש דבר כזה ממשק ניהול. יכול להיות שאתם זקוקים לתמיכה כי אתם חושבים שאתם לא משלמים אבל גיליתם שאתם כן משלמים. יכול להיות שהסינון מסנן לכם ברמה גבוהה מדי, ויכול להיות שהוא מסנן ברמה נמוכה מדי, ועוד.

אם אתם מסתדרים עם הסינון, או אם התמיכה של נטספאר מספיקה לכם, אשריכם. המאמר הזה לא בשבילכם. אבל אם אינכם מרוצים ממשהו, השימוש בסינון יכול להפוך למתסכל, וחבל.

פתרון תמיכה נטספארק
במקום להתלונן, יש פתרון!

לא לוותר!

אם יש לכם תקלות או בעיות או איזשהו משהו שלא מסתדר לכם עם הסינון של נטספארק, זו לא סיבה לוותר על הסינון. סינון זה דבר חשוב מאוד, ושווה לשלם מחירים ולא להישאר ללא סינון. אבל! חובה לנסות לשפר את המצב  כמה שניתן. אין צורך לסבול ללא סיבה. צריך לשחק עם ההגדרות של הסינון עד למציאת הנוסחה המדוייקת ביותר שתיתן לכם את מה שאתם מחפשים – גלישה רגועה ונוחה באינטרנט תוך שמירה מפני תכנים בלתי רצויים.

הפתרון שלי:

יצא לי להתעסק לא מעט עם הסינון של חברת נטספארק, ואני יודע איך לעזור לאנשים לסדר את הסינון שלהם בצורה הנכונה ביותר שמתאימה להם. אם זה אומר לשנות רמות הגנה, ואם זה אומר לסדר את נושא התשלומים או כל נושא אחר.
אם אתם רוצים שגם לכם אעזור ואנסה לסדר את הסינון שיהיה לכם נוח ככל הניתן, אני מוכן לעשות זאת בשמחה.
בשביל זה אני צריך גישה לניהול הסינון שלכם. כרגע רק לכם יש גישה לממשק הניהול, ואין לי דרך לעזור לכם ולתת לכם את התמיכה שרציתם. כדי לעשות לכם שינויים בחשבון הסינון אני צריך להעביר אתכם למערכת הניהול שלי, בה אני זה שיכול להגדיר הגדרות, וגם אתם יכולים  להיות מוגדרים כמנהלים ולבצע שינויים, אם תרצו.

מערכת ניהול של נטספארק תמיכה
לעבור למערכת הניהול שלי כדי שאוכל לעזור

איך עושים את זה?

בעיקרון מה שאני צריך זה:

  • את שם המשתמש שלכם
  • את הסיסמא שלכם  למעכרת הניהול.
  • את הקוד המזהה שלכם

שם המשתמש זה בדרך כלל כתובת האימייל שלכם כך שזו לא אמורה להיות בעיה עבורכם.
לגבי הסיסמא, אם אתם יודעים מה היא, מעולה. אם לא, נסו לבקש מהתמיכה הטכנית של נטספארק באימייל, או שננסה להתקדם גם בלי זה איכשהו.
לגבי  הקוד המזהה, הוא רשום לכם באפליקציית הסינון המותקנת על המכשיר. כנסו אליה ותראו אותו שם.

בנתיים, עד שתשיגו את כל הפרטים הדרושים, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך שאתם רוצים שאעזור לכם, ואצור איתכם קשר בע"ה.

מאמרים נוספים

חיפוש מאמרים

פרסומת פנימית

עוד בנושא:

נגישות

עצור!

אל תצא לפני שאתה מבין מה אני יכול לעשות בשבילך

  • עזרה בהתקנת נטספארק
  • עזרה בהתקנת רימון
  • עזרה בניהול רמות ההגנה
  • עזרה בתקלות עם הסינון

לא צריך שום דבר?
צא מהאתר.
צריך? תשאיר פרטים.

צריך עזרה?

תשאיר פרטים ונהיה בקשר בהקדם בע"ה