אינטרנט רימון – כל מה שצריך לדעת לפני שמתחברים לאינטרנט רימון

אינטרנט רימון

מה זה בדיוק איטרנט רימון?

חברת אינטרנט רימון זו חברה ישראלית המספקת ללקוחותיה אינטרנט מסונן. זאת אומרת שהיא גם מספקת את האינטרנט ללקוח, וגם מוודאת שהאינטרנט מגיע מסונן. בנוסף אינטרנט רימון יכולים לסנן את האינטרנט של לקוחותיה גם אם הם לא בחרו בה כספק האינטרנט אלא בחברה אחרת. אינטרנט רימון יכולים לסנן גם אינטרנט של ספק אינטרנט אחר. הסינון של אינטרנט רימון מסנן בעיקר תכנים שליליים כגון אלימות ותכנים מיניים.

אינטרנט רימון
להשתמש רק במה שטוב באינטרנט

רקע כללי

חברת אינטרנט רימון קמה באיזור שנת 2007 בעקבות דחיפתו של הרב יהושע שפירא. החברה הוציאה רשיון לספק שירות אינטרנט ונכנסה לשוק ספקי האינטרנט הישראליים. כמובן שמבחינת הסינון, אינטרנט רימון היא הראשונה מבין ספקיות האינטרנט שסיפקה ללקוחותיה אינטרנט מסונן, ללא צורך לרכוש תוכנת סינון נפרדת או פתרון סינון חיצוני אחר. יתרון זה הוביל לתפוצה רחבה של חברת אינטרנט רימון בקרב קהל משתמשי האינטרנט הדתיים. כבר באותה שנה יצאה קריאה של מספר רבנים גדולים מהציונות הדתית (הרב מרדכי אליהו בראשם) לבחור דווקא בחברת אינטרנט רימון כחברת ספק האינטרנט מאחר והאינטרנט של אינטרנט רימון מגיע מסונן.

אז למה להשתמש באינטרנט רימון?

אינטרנט רימון היא ספקית האינטרנט המסונן הותיק ביותר בישראל ובעולם. הסינון של אינטרנט רימון מאפשר למשתמש לבחור בין ארבע רמות הגנה- הרמטי, גבוה, בינוני ונמוך. כל רמת הגנה מאפשרת הגנה גבוהה יותר מחברתה, דבר המאפשר למשתמש לבחור עד כמה הוא מעוניין להימנע מהיחשפות לתכנים בלתי הולמים את רוחו ואמונתו. מי שמעוניין לשמור על עצמו וילדיו בצורה גבוהה יבחר ברמת הסינון ההרמטית. ומי שמעוניין לקבל הגנה בסיסית ולהימנע מתכנים פורנוגרפיים או אלימות קשה, יבחר ברמת הסינון הבסיסית. בנוסף, לאינטרנט רימון יש כמובן 'רשימה אישית' המאפשרת להחריג כל אתר אינטרנט מרמת הסינון הכללית שנבחרה למחשב, ולהחמיר או להקל יותר באתרים מסויימים בהם רוצים לבצע את השינוי. יתרון משמעותי נוסף באינטרנט רימון הוא התמיכה הטכנית. רימון מאפשרים מענה טלפוני עם נציג תמיכה טכנית שלהם שמטרתו לעזור במידה ונתקלים בתקלה כלשהי במהלך השימוש בסינון. זהו יתרון משמעותי, ואינטרנט רימון הם היחידים שמציעים תמיכה טכנית במענה טלפוני בשוק הסינון האינטרנטי.

ולמה לא להשתמש?

במילים אחרות הפסקה הזו מדברת על החסרונות או המתחרים של אינטרנט רימון. ונתחיל בחסרונות. מי שמתקין סינון לאינטרנט שלו בוחר למנוע מעצמו או מילדיו גישה לחלק מעולם התוכן האינסופי הקיים ברשת האינטרנט. הסינון לעולם לא יוכל להיות מושלם, ותמיד אם חוסמים ומוותרים על הרע, מוותרים גם על חלק מהטוב. כמובן, שהרשימה האישית ורמות ההגנה הרבות מיועדות לגרום להתאמה אישית מקסימלית ככל הניתן. אבל מושלם אי אפשר לקרוא לזה. בעיני לפחות, החיסרון הנ"ל לא יכול להיות סיבה לא להתקין את הסינון, כיוון שעתיד בריאות נפשינו ונפש ילדינו חשוב יותר מאשר מעט תוכן חיובי שנלקח מאיתנו. ומי עוד מציע סינון למחשבים? נטספארק למחשב. לנטספארק יש שני מוצרים- אחד לסמארטפון ואחד למחשבים ניידים ונייחים. כל העקרונות שאמרתי על הסינון של אינטרנט רימון לעיל נכונים גם אצל נטספארק, בין אם זה רמות ההגנה או הרשימה האישית, ובין אם זה החיסרון שכשמסננים חלק מהטוב גם נבצר מאיתנו. ההבדל העיקרי בניהם לפי ראות עיני הוא התמיכה הטכנית שהזכרתי לעיל אצל אינטרנט רימון. לנטספארק אין תמיכה טכנית במענה טלפוני, אלא הם מספקים תמיכה טכנית במייל. (מי שרוצה שאני אתקין לו את הסינון ואעזור לו בתקלות או בניהול הסינון מוזמן להמשיך לקרוא על זה פה). 

השוואה אינטרנט רימון
השוואה מה עדיף?

כל הזמן הזה לא דיברנו על כסף...

אולי לא הכי חשוב, אבל שיקול משמעותי נוסף בבחירה אם אינטרנט רימון או פתרון סינון אחר, זה נושא התשלום. וזה תלוי באיזה מכשיר מדובר. אם אתם רוצים לסנן מחשב נייד, הסינון של רימון יעלה לכם 45 ש"ח לחודש. עשרה שקלים יותר מאשר הסינון של נטספארק. עשרה שקלים בחודש שיזכו אתכם במענה טלפוני עם נציג אנושי במקרה של תקלה טכנית. אם מדובר במחשב נייח, הסינון שלנטספארק עדיין עולה רק 35 ש"ח בחודש, אבל הוא לא ספק האינטרנט שלכם. באינטרנט רימון הסינון אמנם עולה יותר (איני סגור על המחיר המדוייק, זה בסביבות ה100 ש"ח לחודש, מוזמנים לשאול את נציג השירות שלהם) אבל זה גם סינון וגם ספק אינטרנט.

לסיכומו של עניין

אני מקווה שלא בילבתי אתכם, ואם כן אני מתנצל 🙂 זה לא בכוונה. במאמר ניסיתי להסביר לכם בצורה כללית מה מה זה אינטרנט רימון ומה הוא נותן לכם, כמה הוא עולה ואיך משיגים אותו. לשאלות נוספות והתייעצויות אתם מוזמנים כמובן להשאיר פרטים ונדבר 🙂

מאמרים נוספים

נגישות

השאר פרטים ונציג של רימון יחזור אליך עם כל הפרטים

עצור!

אל תצא לפני שאתה מבין מה אני יכול לעשות בשבילך

  • עזרה בהתקנת נטספארק
  • עזרה בהתקנת רימון
  • עזרה בניהול רמות ההגנה
  • עזרה בתקלות עם הסינון

לא צריך שום דבר?
צא מהאתר.
צריך? תשאיר פרטים.